Balton Producent Sprzętu Medycznego
Aktualności

Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2014

Firma Balton Sp z o.o. była głównym partnerem„Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2014” – Noworocznego Spotkania z Ambasadorami akredytowanymi w Polsce, mającego miejsce 30 stycznia 2014 r. w siedzibie KIG.

30 stycznia 2014 r. w siedzibie KIG odbyło się „Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2014” – Noworoczne Spotkanie z Ambasadorami akredytowanymi w Polsce. W wydarzeniu udział wzięło 180 osób, w tym przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, administracji publicznej, przedsiębiorcy, reprezentanci Urzędów Marszałkowskich oraz izb bilateralnych.

Honorowymi gośćmi spotkania były: Pani Katarzyna Kacperczyk – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Pani Bożena Lubińska-Kasprzak – Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

W swoim przemówieniu Prezes Arendarski podkreślił rolę KIG w aktywnym wspieraniu działań na rzecz rozwoju dyplomacji gospodarczej. Pomoc polskim firmom w ekspansji
na rynkach międzynarodowych jest jednym z kluczowych priorytetów KIG w obszarze działalności zagranicznej i możliwa jest dzięki aktywnej współpracy Krajowej Izby Gospodarczej z korpusem dyplomatycznym, przedstawicielami administracji publicznej
i przedsiębiorcami.

Spotkanie było okazją do podsumowania działań KIG na arenie międzynarodowej oraz podziękowania partnerom za owocną współpracę. W swoim wystąpieniu Prezes Arendarski odniósł się również do planów Krajowej Izby Gospodarczej w 2014 roku.

Minister Katarzyna Kacperczyk podkreśliła rangę aktywnej współpracy dyplomacji z polskimi przedsiębiorcami oraz organizacjami otoczenia biznesu. Zapewniła o wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, celem intensyfikacji działań polskich firm na rynkach globalnych.

Partnerami „Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2014” były firmy Balton Sp z o.o., Konspol Holding, Mlekovita oraz Solaris Coach&Bus, które są doskonałym przykładem polskich przedsiębiorstw, które z sukcesami prowadzą ekspansję na rynkach zagranicznych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. Autorem zdjęć jest Piotr Sadowski.